Wybory do Parlamentu Europejskiego w gminie Dukla

W gminie Dukla głosowanie do Parlamentu Europejskiego odbywało się w 15 obwodowych komisjach wyborczych. Frekwencja wyborcza wyniosła 32,73% i była  mniejsza od frekwencji krajowej prawie o 8 punktów procentowych (40,65%).

Lista kandydatów, którzy uzyskali mandaty w naszym okręgu wyborczym przedstawia się następująco:

1. Elżbieta Łukacijewska – KW Koalicji Obywatelskiej
  2. Buczek Tomasz Wojciech – KW Konfederacji Wolność i Niepodległość
  3. Daniel Obajtek – KW Prawo i Sprawiedliwość
  4. Bogdan Rzońca - KW Prawo i Sprawiedliwość
2024-06-12

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego oraz Urząd Gminy w Dukli zapraszają na konsultacje dotyczące Funduszy Europejskich.

Podczas dyżuru w urzędzie mieszkańcy gminy (osoby fizyczne, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, JST) będą mogli uzyskać informacje na temat możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich.

Jeśli poszukujesz środków na rozwój lub założenie działalności gospodarczej, chcesz uczestniczyć w szkoleniach, dowiedzieć się czy Twój pomysł ma szansę na otrzymanie dofinansowania przyjdź na spotkanie z Konsultantem Funduszy Europejskich.

Z indywidualnej pomocy konsultanta będzie można skorzystać 19 czerwca 2024 r. (środa) w godzinach od 08:00 do 13:00 w Urzędzie Gminy w Dukli.

2024-06-11

Dukielski Budżet Obywatelski 2025

Startujemy z VIII edycją budżetu obywatelskiego miasta Dukla. W tym roku mamy do dyspozycji mieszkańców kwotę 120.000,00 zł.

Mieszkańcu jeżeli masz ciekawy pomysł zgłoś projekt, zagłosuj na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego w tegorocznej edycji. Zdecyduj co powstanie lub co będzie realizowane w Dukli. Miej wpływ ma miejsce w którym żyjesz. Masz realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek twojego otoczenia.

2024-06-11

Pierwsze miejsce dla Szkoły Podstawowej w Jasionce

XV Gminny Konkurs Ekologiczny

3 czerwca 2024 r. w Równem odbył się XV Gminny Konkurs Ekologiczny, którego organizatorami byli: Gmina Dukla i Szkoła Podstawowa im. Marii i Michała Krukierków. W organizację konkursu włączyli się Zespół Karpackich Parków Krajobrazowych w Krośnie oraz Nadleśnictwem Dukla i byli również sponsorami nagród dla zwycięzców. Nagrody dla uczestników przekazał także Magurski Park Narodowy. Do konkursu przystąpili uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Dukla. Rywalizowali oni w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV-VI oraz VII-VIII. Uczestnicy mieli do rozwiązania test wiedzy z zakresu ochrony środowiska, ochrony przyrody i gospodarowania odpadami komunalnymi.

2024-06-07

Dotyczy realizacji robót: Przebudowa drogi gminnej Nr 114509 R, ul. Zenona Staronia w Równem

Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie informuje, że w dniach 10-11 czerwca, w godzinach pracy Wykonawcy (8.00 - 20.00) planuje zamykanie ul. Staronia, w związku z układaniem warstwy bitumicznej. Odcinek będzie podzielony na dwie części o podobnej długości. W pierwszy dzień realizowany będzie zakres od początku (od strony kościoła), a w drugi pozostała część. W razie niesprzyjających warunków pogodowych wskazany wyżej termin może ulec przesunięciu.

Kierownik budowy: Wojciech Jurczyk, tel. 508 256 600

2024-06-07

Pracownia rzeźbiarska Feliksa Hrehorowicza

być może nowa atrakcja turystyczna w Dukli

1 czerwca br. w sobotnie popołudnie zebrali się przyjaciele Feliksa Hrehorowicza w jednym z pomieszczeń na parterze  dukielskiego ratusza, aby uroczyście rozpocząć działalność jego pracowni rzeźbiarskiej. Artysta przywitał gości, podziękował Magdalenie za ogromną pracę jaką wykonała w przygotowanie pracowni ( wyniesienie całej góry śmieci, posprzątanie i aranżację pomieszczenia). Muzycznym akcentem spotkania był koncert Gabriela, który zaśpiewał teksty Feliksa, mówiące same za siebie i utwory Edwarda Stachury.

2024-06-05

XXIII Międzynarodowy Przegląd Chórów Kościelnych i Cerkiewnych w Dukli

W 27. rocznicę pielgrzymki papieskiej i kanonizacji

Międzynarodowy Przegląd Chórów Kościelnych i Cerkiewnych, organizowany jest w hołdzie św. Janowi Pawłowi II z okazji Jego wizyty na dukielskiej i krośnieńskiej ziemi nieprzerwanie od 2000 roku.

Przegląd rozpoczął się występem Huberta Piękosia ucznia V klasy SP w Moderówce, laureata i uczestnika wielu konkursów na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim, który zaśpiewał „Barkę” ulubioną pieśń św. Jana Pawła II.

2024-06-04

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

Informacja prasowa Ministerstwa Cyfryzacji. Warszawa, 28 maja 2024 r.

Zastrzeż PESEL i chroń swoje dane w mObywatelu 2.0

Liczba prób wyłudzeń kredytów na cudze dane rośnie. Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło więc do aplikacji mObywatel 2.0 usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik może zastrzec swój numer PESEL, cofnąć zastrzeżenie i ponownie je ustawić. Widzi też, jakie firmy i instytucje sprawdzały jego numer PESEL i z jakiego powodu. Od 1 czerwca 2024 instytucje finansowe będą miały obowiązek sprawdzenia statusu numeru PESEL np. przed udzieleniem pożyczki.

W związku ze wzrostem przestępczości z wykorzystaniem skradzionych danych osobowych* Ministerstwo Cyfryzacji wprowadziło usługę Zastrzeż PESEL. Dzięki niej użytkownik aplikacji mObywatel 2.0 może:

• zastrzec swój numer PESEL,
  • cofnąć zastrzeżenie (bezterminowo lub czasowo),
  • dowiedzieć się, kto sprawdzał jego numer PESEL i z jakiego powodu,
  • sprawdzić historię swoich zastrzeżeń.
2024-06-04