Obchody Święta Niepodległości w Dukli

11 listopada, w 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Gmina Dukla wspólnie z Powiatem Krośnieńskim i Ośrodkiem Kultury w Dukli zorganizowali uroczystości patriotyczne.

Obchody rozpoczęły się mszą święta odprawioną w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Dukli. Uczestniczyli w nich przedstawiciele gminy Dukla: burmistrz Dukli Andrzej Bytnar, przewodniczący Rady Miejskiej w Dukli Mariusz Folcik, przedstawiciele Powiatu Krośnieńskiego ze starostą Janem Pelczarem i delegacją z XVII dzielnicy Budapesztu, radni powiatowi i gminni, służby mundurowe, dyrektorzy jednostek i placówek oświatowych, przewodniczący Zarządu Osiedla w Dukli Zenon Leńczyk oraz młodzież i mieszkańcy.

Zaproszeni goście, prowadzeni przez Miejską Orkiestrę Dętą z Jasła, poczty sztandarowe oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dukli przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono wieńce i kwiaty.

W drugiej części obchodów Święta Niepodległości odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie orkiestry. W samo południe uczestnicy uroczystości włączyli się do akcji „Niepodległa do hymnu” i wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Odbył się także koncert laureatów konkursu pieśni patriotycznej organizowanego od kilkunastu lat przez Starostwo Powiatowe w Krośnie i Ośrodek Kultury w Dukli. Po koncercie laureatów odbyło się ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród i dyplomów laureatom.

Więcej zdjęć z galerii...

2023-11-16