Dni Dukli 2022

Po dwuletniej, spowodowanej pandemią przerwie, odbyły się Dni Dukli 2022. Dni Dukli rozpoczęła uroczysta sesja Rady Miejskiej w Dukli 1 lipca. W sobotę  święto miasta rozpoczęły imprezy sportowe: Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar „Dni Dukli 2022” i VI Bieg św. Jana z Dukli. Puchar „Dni Dukli 2022” zdobyła drużyna gminy Dukla, a rezultaty rozegranych spotkań przedstawiają się następująco:

Polska – Węgry – 3:0

Węgry - Rumunia – 4:2

Polska – Rumunia - 6:1

W Biegu św. Jana z Dukli o dystansie 15 km wzięło udział 62 zawodników. Wyniki w kat. generalnej przedstawiają się następująco:

Mężczyźni:

1. miejsce – Mateusz Błaż – 1:06:27
  2. miejsce – Grzegorz Czyż – 1:06:52
  3. miejsce – Karol Machowski – 1:05;15

Kobiety:

1 miejsce – Katarzyna Albrycht – 1:13:37

1. miejsce – Paulina Tracz – 1:15:39
  2. miejsce – Marta Prajznar – 1:21:15

Każdy zawodnik otrzymał medal, w kategorii generalnej były także nagrody finansowe za miejsca od 1-3, a w kategoriach wiekowych puchary i dyplomy za miejsca od 1-3.

Dzieci  uczestniczyły w widowisku „Eliza i przyjaciele”. Odbyły się także wybory Małej Miss i Małego Mistera Dni Dukli 2022.  Małą Miss Dni Dukli została: Liwia Mucha, a Małym Misterem Antoni Lorenc.

Duże brawa zebrał i bisował zespół „In Caelo” prowadzony przez Artura Szajnę.

Zastępca burmistrza Dukli Łukasz Piróg otworzył Dni Dukli 2022 przekazując symboliczny klucz organizatorom Ośrodkowi Kultury na ręce dyrektor Małgorzaty Walaszczyk – Faryj. Po oficjalnym otwarciu nastąpiło wręczenie nagród we Współzawodnictwie w Dziedzinie Kultury Szkół Podstawowych. Nagrody wręczał zastępca burmistrza Łukasz Piróg. Pierwsze miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Iwli.

Dzień drugi obfitował w koncerty, które odbywały się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Pierwszy wystąpił rockowy zespół Sztywny Pal Azji, który największe trumfy świecił od końca lat 80.  do połowy lat 90. ubiegłego wieku. Dla niektórych uczestników Dni Dukli było to przypomnienie lat młodości. Następnie wystąpił Andrzej Cierniewski, który zaśpiewał przeboje, w tym bardzo znany przebój „ Moja droga, ja cię kocham…, a publiczność śpiewała razem z nim. Po koncercie wszystkim fanom rozdawał autografy i również chętnie się z nimi fotografował. Na zakończenie wystąpił zespół „Enej” – gwiazda Dni Dukli 2022. Występ zgromadził prawie 10 tys. słuchaczy, którzy przy muzyce zespołu bawili się znakomicie. Koncert Zespołu Enej zakończył Dni Dukli 2022.

W sobotę i niedzielę panie z Kół Gospodyń Wiejskich z: Zawadki Rymanowskiej, Głojsc i Zboisk promowały regionalne jadło,  można było kupić u nich pyszne ciasta, pierogi, proziaki i wiele innych pyszności. Na stoisku Transgranicznej Informacji Turystycznej w Dukli można było zakupić książki z Biblioteki Dukielskiej, magnesy, kartki pocztowe, a także otrzymać promocyjne materiały darmowe.

W imieniu uczestników Dni Dukli dziękuję organizatorom Ośrodkowi Kultury w Dukli  za ogromną pracę, która wykonali obsługując imprezę.

2022-07-11