- Samorząd
-
Cyfrowy Urząd
- Informacje ogólne
- Akta stanu cywilnego
- Sprawy meldunkowe
- Dowody osobiste
- Działalność gospodarcza
- Gospodarka nieruchomościami
- Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne
- Podziały nieruchomości
- Numeracja porządkowa nieruchomości
- Gospodarka leśna
- Ochrona środowiska
- Podatki
- Sprawy mieszkaniowe
- Testament
- Wgląd do archiwum
- Własnoręczność podpisu
- Zezwolenie na alkohol
- Zezwolenie na wycinkę
- Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP)
- Mapy i plany
- Gospodarowanie mieniem gminnym
- Bezpieczeństwo publiczne
- Zarządzanie Kryzysowe i Obrona Cywilna
- Cyberbezpieczeństwo
- Zdrowie i pomoc społeczna
- Oświata
- Ochrona środowiska
- Kultura
- Sport
- Zabytki
- Zasłużeni dla Dukielszczyzny
- Wydawnictwa
- Nagrody, wyróżnienia
- Ogłoszenia i informacje jednostek zewnętrznych
- Organizacje pozarządowe
- Budżet obywatelski
- Koronawirus SARS-CoV-2
- Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
-
Dodatki motywacyjne z budżetu państwa
- Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej na lata 2024-2027
- Program „Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego na lata 2024 – 2027
- Dofinansowanie wynagrodzeń w postaci dodatku motywacyjnego oraz kosztów składek od tych wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w samorządowych instytucjach opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 na lata 2024-2027
Sukces projektu Erasmus+ i wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej w Równem
W dniach 5-6 lutego 2020r. Pani Barbara Klecha i Pani Beata Bek uczestniczyły w seminarium tematycznym „Podziel się sukcesem programu Erasmus+”, które odbyło się w Warszawie. Na to ogólnopolskie wydarzenie zostali zaproszeni przedstawiciele szkół, których projekty zostały uznane za wyróżniające się wysoką jakością podczas oceny raportów końcowych. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE), która w ten sposób chciała uhonorować zaangażowanie w pracę projektową oraz osiągnięcia Beneficjentów programu. I tak oto na ręce pań wręczono wyróżnienie dla Szkoły Podstawowej im. Marii i Michała Krukierków w Równem za realizację i upowszechnianie projektu „Ze słowem mi do twarzy” w programie Erasmus+ Edukacja Szkolna. Takie wyróżnienie otrzymały tylko 33 szkoły w całej Polsce na przestrzeni 7 lat!
Pragniemy przypomnieć, że w 2017r. Szkoła Podstawowa w Równem podjęła wyzwanie napisania międzynarodowego projektu w ramach programu Erasmus+ KA219 – Partnerstwa strategiczne – współpraca szkół. Wniosek uzyskał akceptację Narodowej Agencji i SP w Równem znalazła się w gronie 3 szkół z Powiatu Krośnieńskiego i 99 z całej Polski, które realizowały projekt, pośród 239, które zgłosiło się do udziału w konkursie. Dofinansowanie przyznane na cały projekt wynosiło 109 410,00 EUR, z tego dofinansowanie przyznane dla naszej szkoły to 29 980,00 EUR. Do kluczowych osób wchodzących w skład zespołu projektowego należały nauczycielki języka angielskiego: Pani Barbara Klecha (koordynator projektu) i Pani Beata Bek (asystent koordynatora projektu), które były jednocześnie autorkami projektu i posiadały specjalistyczną wiedzę w tym zakresie.
Projekt „Ze słowem mi do twarzy” (Words Look Good On Me) przewidziany był na dwa lata (01.09.2017-31.08.2019) i zakładał współpracę czterech szkół z: Polski (Szkoła Podstawowa, Równe), Rumunii (Liceul cu Program Sportiv Banatul, Timișoara), Węgier (Széchenyi István Katolikus és Német Nemzetiségi Általános Iskola és Óvoda, Mátészalka) i Hiszpanii (IES Manuel de Góngora, Tabernas). Zadaniem głównym realizowanym przez uczniów było opracowanie w języku angielskim scenariusza do filmu na podstawie wybranej legendy oraz nakręcenie i montaż filmu. Jako produkt końcowy powstały filmy z legendami nakręcone w czterech różnych krajach podczas Krótkoterminowych Wymian Grup Uczniów.
Dziękujemy wszystkim uczniom biorącym udział w projekcie Erasmus+ za duży wkład pracy włożony w realizację zadań projektowych, za zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej szkoły podczas wyjazdów zagranicznych. Dziękujemy nauczycielom, pracownikom obsługi i rodzicom, którzy pomogli w przygotowaniu spotkania projektowego w naszej szkole oraz rodzinom goszczącym. Dziękujemy również władzom lokalnym, pani księgowej Beacie Wojtowicz oraz Pani Dyrektor Katarzynie Reczkowskiej-Buryła za pomoc i wsparcie w realizacji projektu.
Barbara Klecha i Beata Bek