Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

Nadanie imienia Szkole Podstawowej w Wietrznie


Na mocy uchwały Rady Miejskiej w Dukli z 26 lipca 2023 roku  w sprawie nadania imienia Szkole Podstawowej w Wietrznie szkole nadano imię Ignacego Łukasiewicza

Uroczystość była ważnym wydarzeniem dla Wietrzna, odbyła się 26 października br. i rozpoczęła się od poświęcenia tablic pamiątkowych poświęconych: Marii i Józefowi Kopaczom – zasłużonym dla budowy i rozwoju szkoły i tablicy z nazwiskiem patrona szkoły Ignacego Łukasiewicza.

Podczas uroczystej Mszy św., która odbyła się w kościele pw. św. Michała Archanioła pod przewodnictwem abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego został poświęcony również  sztandar szkoły. W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości. Dalsza część uroczystości odbyła się w Domu Ludowym. Pani dyrektor Bożena Mastej przywitała zaproszonych gości, rodziców i uczniów i przedstawiła sylwetkę patrona szkoły. Następnie nastąpiła ceremonia przekazania sztandaru szkoły. Przedstawiciele Rady Rodziców przekazali sztandar dyrektorce szkoły, a ona przekazała go uczniom, którzy złożyli ślubowanie i zaprezentowali sztandar szkoły.

Noście go wysoko i strzeżcie jego honoru, kierujcie się wartościami, bądźcie dobrymi ludźmi, rozsławiajcie imię naszej szkoły i naszego patrona Ignacego Łukasiewicza – powiedziała dyrektorka szkoły Bożena Mastej.

Po ceremonii nastąpiła część artystyczna wykonana przez uczniów szkoły i jej absolwentów. Uczniowie odegrali scenki rodzajowe z życia patrona szkoły, tańczyli i śpiewali. Był również poczęstunek dla uczestników ceremonii.

Krystyna Boczar-Różewicz

Więcej zdjęć w galerii...

2023-11-08

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.