Dla mieszkańców Dla biznesu Dla turystów Projekty i inwestycje
 

baner-dustaw

baner-mpolski

9 urodziny 6DH Iskra


10 kwietnia 2024 roku 6 DH ISKRA im. por. Władysława Barana "Bekas" z Dukli obchodziła już 9 urodziny! Był to wielki dzień dla całego środowiska. A druhna Julia Korzeniowska oficjalnie została mianowana drużynową 6 Próbnej Gromady Zuchowej „Ogniste Niedźwiadki”, działającej w Dukli. Opiekunem gromady jest phm. Justyna Zimny. Gromadę tworzy również Bartłomiej Zając wywodzący się z szósteczki. W tym dniu do szósteczki zostały oficjalnie przyjęte świeżaki, które otrzymały białe chusty, symbolizujące początek harcerskiej drogi.

Za pomoc w organizacji uroczystości i wspólnego ogniska składamy serdeczne podziękowania przede wszystkim rodzicom i przyjaciołom naszych jednostek, za transport drewna i poczęstunek, klubowi Twierdzy Teodorówka za użyczenie miejsca, a Panu Juliuszowi Stoli za przepiękne zdjęcia.

 

"…Postanowili więc, że od tej pory stale będą się spotykać. Właśnie tutaj, będą związywali Braterski Krąg. Obiecali sobie też, że ich przyjaźń pozostanie już na zawsze, nawet w te złe i dobre dni. Iskierki zaszczepiły wśród Niedźwiadków płomień pełen nadziei, wsparcia i miłości. Niedźwiadki zaś obiecały, że będą dbały o Iskierki. Na znak tej przyjaźni, już na zawsze na nocnym niebie będą się pojawiały konstelacje Wielkiej i Małej Niedźwiedzicy…."

 

Do 6 Próbnej Gromady Zuchów "Ogniste Niedźwiadki" zapraszamy dzieci od 6 do 9 lat, do 6 DH ISKRA im. por. Władysława Barana "Bekas" zapraszamy dzieci w wieku od 10 lat. W zastępach mamy dzieci z m.in.: Dukli, Nadola, Teodorówki, Zboisk, Cergowej, Lipowicy, Tylawy, Barwinka, Zyndranowej, Iwli i Głojsc.

 

phm. Justyna Zimny

pwd. Julia Korzeniowska

 

2024-04-22
1 2 3 4 5 6 7 8 9

 

Gmina Dukla
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
e-mail: gmina@dukla.pl

Urząd Miejski w Dukli
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 432-91-00, fax: 13 433-10-11

Transgraniczna Informacja Turystyczna
ul. Trakt Węgierski 11, 38-450 Dukla
tel.: 13 433-56-16

Biuletyn Informacji Publicznej Urzad Miejsci w Dukli

Deklaracja dostępności

© 2016 Urząd Miejski w Dukli. Wszystkie prawa zastrzeżone.