VII edycja konkursu dziennikarskiego dla gimnazjalistów i licealistów

ARCHIWUM WSPOMNIEŃ JANA PAWŁA II

VII EDYCJA KONKURSU DZIENNIKARSKIEGO DLA GIMNAZJALISTóW I LICEALISTóW

Już tylko do 31 marca można zgłaszać się do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu dziennikarskiego Archiwum Wspomnień Jana Pawła II. Już po raz siódmy gimnazjaliści i licealiści z całej Polski nagrywają filmowe rozmowy z osobami, które spotkały się z Janem Pawłem II osobiście, bądź uczestniczyły w jego pielgrzymkach do Polski. Organizatorami konkursu są Fundacja Wspomagania Wsi oraz Instytut Papieża Jana Pawła II.

Konkurs to nie tylko szansa na poznanie ciekawych osobistych historii związanych z okresem pontyfikatu Papieża Polaka, ale też szansa na zdobycie umiejętności przydatnych w przyszłej pracy dziennikarza. Autorzy najciekawszych nagrań co roku zostają zaproszeni do Warszawy, gdzie biorą udział w warsztatach z profesjonalnymi dziennikarzami i mają okazję poznać pracę mediów od środka.

Sama realizacja pracy konkursowej: szukanie odpowiednich osób do filmu, nagranie a później montaż zmobilizowały nas do rozszerzenia umiejętności związanych z dziennikarstwem. Nagroda, czyli trzydniowe uczestniczenie w różnych wydarzeniach, w tym wielu warsztatach, pozwoliły naszej grupie jeszcze bardziej rozwinąć naszą pasję oraz pogłębić umiejętności przydatne w pracy dziennikarskiej - mówi Ola, jedna z laureatek konkursu.

Podczas pobytu w Warszawie laureaci mają też okazję uczestniczyć także w licznych atrakcjach oświatowo-kulturalnych związanych z pobytem w stolicy. Zwiedzają muzea, oglądają spektakle teatralne, spacerują z przewodnikiem. Otrzymują też atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Więcej informacji na temat konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II można znaleźć pod adresem www.wspomnieniajp2.pl. Kontakt dla mediów:
PiotrWłodarczyk, pwlodarczyk@fww.org.pl

2017-03-06