Po kolędzie pójdźmy wszędzie

Dobrym obyczajem i tradycją Ośrodka Kultury w Dukli jest organizowanie spotkań z mieszkańcami Dukli i okolic w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia, na które przygotowywane są okolicznościowe inscenizacje.

Również w tym roku przygotowany został spektakl „Po kolędzie pójdźmy wszędzie”, do którego scenariusz napisała i pracę reżysera wykonała Małgorzata Walaszczyk-Faryj – dyrektor Ośrodka Kultury w Dukli. Spektakl oparty jest na tradycji świętowania drugiego dnia Świat Bożego Narodzenia św. Szczepana, a szczególnie tradycji powszechnego w tym dniu kolędowania, czyli odwiedzania przez grupy kolędników właścicieli gospodarstw i wspólnego z nimi śpiewania kolęd. Materiałem źródłowym były relacje mieszkańców Teodorówki. W spektaklu wzięli udział członkowie zespołu Szarotka-Duklanie, kapeli Duklanie i studentów Dukielskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wykonawcy nagradzani byli brawami przez licznie zgromadzoną publiczność. Na zakończenie zastępca burmistrza Dukli Łukasz Piróg podziękował aktorom i pani dyrektor za piękny spektakl, złożył wszystkim świąteczne życzenia i połamał się opłatkiem. Ośrodek Kultury przygotował wigilijny poczęstunek, z którego skorzystali uczestnicy spektaklu. Był barszcz czerwony z krokietami, ciasta i wiele innych pyszności.

2019-12-23